Niedziela – 14.06.2026
Świętujemy dziś odpust parafialny ku czci św. Antoniego Padewskiego. Dziękuję ks. Łukaszowi, proboszczowi par. św. Jana we Włocławku za kazanie i przewodniczenie sumie odpustowej. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przebieg liturgii, przygotowanie kościoła, otoczenia wokół świątyni; dziękuję wszystkim Kołom Gospodyń Wiejskich za przygotowanie poczęstunku, jednostkom OSP za przybycie ze sztandarami; dziękuję osobom które chcąc zachować anonimowość, wsparły przygotowanie pikniku finansowo, materialnie.
Dziękuję bardzo dziewczynkom sypiącym kwiatkami podczas oktawy Bożego Ciała, wraz z ich rodzicami; dziękuję paniom z Kół Żywego Różańca za asystę przy figurze Matki Bożej oraz osobom, które przynosiły w tygodniu płatki kwiatów.
1. Nabożeństwa czerwcowe – kwadrans przed mszą świętą.
2. Dziękuję za ofiary składane na tacę.
3. W tygodniu odbył się pogrzeb Karola Hermana z Wilkowiczek. Rodzinie składam wyrazy współczucia. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
4. W przyszłą niedzielę (21 czerwca) po mszy świętej o godz. 11 spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które przystąpią do I Komunii świętej w 2027 r.
5. Odezwa biskupa włocławskiego w związku ze zbiórką do puszek (21 czerwca) na budujący się kościół w Burkina Faso, gdzie przebywa na misjach pochodzący z diecezji ks. Marek Głąb – w aktualnościach.
Parafianom i gościom życzę w nadchodzącym tygodniu szczególnego wstawiennictwa św. Antoniego. Szczęść Boże!
